U Kruševcu bez golova, Napredak – Vojvodina 0:0

Postavljeno: 09.03.2019

Osvojili su fudbaleri Napretka samo pola plena u Kruševcu, igrajući u utakmici 26. kola Super lige Srbije protiv Vojvodine nerešeno, 0:0

Utakmica je obilovala šansama, ali je na kraju završena bez golova.

Napredak je bio bolji u prvom poluvremenu kada je imao nekoliko izglednih šansi, a najbolju je propustio Ibrahima Ndiaje na samom početku kada je pogodio prečku gostujućeg gola.

Odlični čuvar mreže Novosađana Emil Rockov uspeo je da osujeti u nekoliko navrata domaćine i u finišu prvog poluvremena, a posebno se istakao prilikom udarca Ilića glavom u 44. minutu kada je izvadio loptu iz gola.

Vojvodina je bila znatno bolja u nastavku, a u poslednjih 15 minuta imala je dve velike šanse da dođe do sva tri boda. Prvu je propustio Matić u 74, a golman domaćina Petrović istakao se u 88. i 89. minutu kada je zaustavio udarce Đuričina i Gojkova.

Posle svega viđenog možda i najpravedniji ishod utakmice. U sledećem kolu, 17. marta, Napredak gostuje u Surdulici ekipi Radnika.

TOK UTAKMICE:

2. minut: Napredak je poveo sa 1:0. Vukasović je poveo loptu, ali mu ju je na polovini terena oduzeo jedan fudbaler domaćih, povukao kontru i odlično proigrao Ndiajea, koji je izašao sam ispred Rockova i uspešno ga savladao.

7. minut: Posle kornera koji je izveo Vulić, Ndiaje je uputio udarac glavom sa
oko šest-sedam metara, ali je lopta otišla pored stative.

8. minut: Vukanović je šutirao sa oko 18 metara, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

10. minut: Jovančić je šutirao sa oko 20 metara, ali je lopta otišla daleko van okvira gola.

19. minut: Napredak je imao fantastičnu priliku za postizanje pogotka. Ponovo posle kontranapada, Ndiaje je izašao sam ispred Rockova i šutirao, golman Vojvodine je odbranio, lopta je potom opet došla do Ndiajea koji je još jednom šutirao, ali je Rockov i taj udarac zaustavio i izbio loptu u korner.

27. minut: Domaćin je imao još jednu odličnu priliku za gol. Ndiaje je došao do lopte na polovini terena i lob pasom sjajno proigrao Nikolića, koji je izašao sam ispred Rockova i šutirao, ali je golman Vojvodine uspeo da odbrani.

30. minut: Posle kornera koji je izveo Vulić, Nikolić je u padu uputio udarac sa oko 12-13 metara, ali je lopta otišla preko gola Vojvodine.

40. minut: Nakon novog kontranapada, Ndiaje je šutirao sa oko 20 metara iskosa, ali pravo u golmana Rockova.

Prvo poluvreme je završeno.

Počelo je drugo poluvreme.

55. minut: Izvršena je prva izmena u timu Napretka: zbog povrede, teren je napustio Bojan Miladinović, a umesto njega je u igru ušao Miroljub Kostić.

62. minut: Izvršena je prva izmena i u timu Vojvodine: izašao je Nemanja Subotić, a ušao Vasko Kalezić.

66. minut: Vulić je šutirao sa oko 25 metara, ali je Rockov s lakoćom uhvatio loptu.

68. minut: Jovančić je šutriao sa oko 30 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

69. minut: Napredak je propustio još jednu dobru šansu za gol. Posle novog kontranapada, Nikolić je proigrao Ndiajea na desnoj strani, a on je snažno šutirao sa oko 16 metara iskosa u bliži ugao Rockova, ali je golman Vojvodine još jednom uspešno intervenisao.

77. minut: Izvršena je i druga izmena u timu Vojvodine: izašao je Lazar Zličić, a ušao Stefan Cebara. Takođe, posle kornera koji je izveo Mesarović, Vinsent je uputio udarac glavom sa oko pet metara, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otišla daleko van okvira gola.

79. minut: Voša je imala sjajnu priliku za izjednačenje. Saničanin je uputio dubinski pas u šesnaesterac, a tamo je Vinsent došao do lopte i prebacio golmana Petrovića, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

83. minut: Lakićević je šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je loše zahvatio loptu, koja je otišla van stadiona. Takođe, izvršena je druga izmena i u timu Napretka: zbog povrede, izašao je Ibrahima Ndiaje, a u igru je ušao Sekidika Džesi.

85. minut: Posle još jednog kontranapada Napretka, Nikolić je odigrao povratni pas do Eskića, koji je snažno šutirao sa oko 12-13 metara iskosa, ali pravo u golmana Rockova.

87. minut: Izvršena je i poslednja izena u timu Napretka: izašao je Stefan Nikolić, a ušao Dušan Veškovac.

KRAJ: Utakmica je završena.