Napredak i Radnički podelili bodove (1:1)

Postavljeno: 30.05.2020

Izgledalo je da će Napredak najzad zabeležiti prvu pobedu u ovoj godini, ali su u nadoknadi vremena Nišlije ipak došle do izjednačenja

Posle dvomesečne pauze fudbal se ponovo igrao u Kruševcu. Na stadionu Mladost publike u prvenstvenom meču Super lige između Napretka nije bilo, ali uzbudjenja jeste. Napredak je bio bolji tim na terenu, delovao je uigrano i kreativno, pa partija protiv Nišlija može da ohrabri Kruševljane i trenera Ivanovića, iako su u nadoknadi vremena ostali bez pobede.

Strelac jedinog pogotka za domaćina bio je Nenad Gavrić u 65. minutu, kada je na centaršut Ožegovića uhvatio atraktivan volej i zatresao mrežu. Kruševljani su iskoristili brojčanu prednost jer je u nadoknadi prvog poluvremena direktan crveni karton dobio Mario Maslać. On je u kaznenom prostoru Napretka pesnicom u glavu udario protivničkog igrača i stigla ga je zaslužena kazna.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do isteka poslednjeg minuta nadoknade vremena. Kada je već izgledalo da je Napredak pred prvom pobedom protiv Radničkog u poslednje dve godine, stvorila se velika gužva pred golom njegovim golom, a najspretniji u petercu domaćih bio je debitant u dresu Radnikog, Kinez Hao, koji postavlja konačnih 1:1.

Napredak je na 12. poziciji sa 27 bodova, a u narednom kolu, 6. juna, gostuje u Beogradu Viždovcu.