Napredak grabi ka vrhu

Postavljeno: 14.10.2016

U prvoj utakmici 12. kola Superlige, Napredak je kao domaćin pobedio Rad sa 2:0 (2:0)

Tokom celog susreta fudbaleri Napretka su više napadali i stvarali šanse.

Već u 4. minutu sjajnim udarcem pod prečku Aleksa Vukanović je doveo Napredak u vođstvo.

U 20. minutu Slobodan Urošević se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i povećao prednost domaćina na 2:0.

Građevinari su u 53. minutu ostali sa igačem manje zbog dva žuta kartona isključen je Milan Ćulum.

U 57. minutu N’Diaje je pao u šesnaestercu gostiju. Sudija je čini se, prestrogo pokazao na belu tačku. Urošević je sa bele tačke pogodio stativu, a zatim glavom zatresao mrežu. Sudija Anđelovski je prvo pokazao na centar, a onda na asistenciju pomoćnika poništio pogodak.

Do kraja utakmice Napredak je imao još jednu priliku za gol, kada je Šljivić u 67. minutu sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku.

Uzimajući sve u obzir Napredak je zasluženo uknjižio nova tri boda i trenutno sa Partizanom deli treću poziciju na tabeli Superlige.

U sledećem 13. kolu Napredak gostuje u Novom Pazaru.