FK Napredak nerešeno sa Javorom (1:1)

Postavljeno: 15.02.2020

Posle zimske pauze, fudbalsko prvenstvo Prve lige Srbije nastavljeno je mečevima 21. kola. Napredak je u Kruševcu dočekao ekipu Javor Matisa iz Ivanjice, a sadržajna utakmica u kojoj su Kruševljani bili bolji tim ipak je završena bez pobednika – 1:1

Odolevao je Javor napadima Kruševljana i konačno uspeo da kazni propuštene šanse domaćina. Prednost gostima doneo je Filip Pavišić posle prekida u 60. minutu utakmice, svojim prvim golom u sezoni.

Bio je Javor na putu da prekine niz od petnaest godina bez trijumfa na stadionu Napretka – na kome se dnas okupilo oko dve hiljade ljubitelja fudbla, ali ih je u toj nameri zaustavio’ bivši fudbaler Crvene zvezde Nenad Gavrić, koji je u igru ušao desetak minuta pre postignutog gola. U 70. minutu utakmice bilo je 1:1.

Krenuo je Javor odlučnije u napad, pokušavao da povrati prednost, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom kojim je neslavni niz nastavljen. Ujedno,
tim iz Ivanjice već šestu uzastopnu utakmicu ne zna za trijumf u prvenstvu i sve dublje tone ka dnu Superlige.

Napredak je deseti na tabeli Super lige sa 25 bodova, a u sledećem kolu gostuje u Beogradu Radu.