Fadbaleri Napretka pobedili u Subotici

Postavljeno: 27.08.2023

U petom kolu Mozzart Bet Super lige Srbije Kruševljani su savladali Spartak u gostima sa 3:1

Loša serija konačno je prekinuta. Iako su domaći imali inicijativu, Kruševljani su umešno koristili svoje šanse i već posle prvog poluvremena imali vođstvo od 2:0. Pogodio je prvo Mršić u 19. minutu, posle kornera, a u finišu prvog poluvremena, nakon lepe akcije i asistencije Stoiljkovića, mrežu Spartaka zatresao je i Đorđe Jovanović.

Imali su gosti u 51. minutu odličnu šansu za vođstvo od 3:0, ali golman Manojlović je uspeo da zaustavi udarac Nenadovića. Subotičani su potom sve karte bacili u napad, uspeli u 66. minutu da smanje, sedam kasnije pogodili i stativu Savićevog gola, ali finiš je pripao Čarapanima. Stanojlović je zapretio u 89. minutu, ali nije bio precizan, ali već u sledećem napadu, sjajno je ispratio centaršut Ljubomirca i glavom, pored Kerkeza, zakucao loptu u mrežu za konačnih 3:1!

U sledećem kolu (subota, 18 časova) Napredak dočekuje Voždovac.