Zvezda ipak bolja od Napretka (2:1)

Postavljeno: 25.07.2020

U generalnoj probi pred početak novog prvenstva Super lige Srbije, FK Napredak je poražen na stadionu Rajko Mitić u Beogradu od aktuelnog šampiona, Crvene zvezde, sa 2:1. Napredak je imao sasvim solidne prilike tokom utakmice i, mada ih nije bilo mnogo, lako se moglo dogoditi da Zvezda ipak ispusti pobedu

Crvena zvezda je do pobede stigla golovima Mirka Ivanića i Srđana Spiridonovića, dok je jedini pogodak za Napredak postigao je Šarac u završnici meča.

Napredak je odmah na startu pripretio, kada je opasan prekid sa strane izveo Milan Spremo, lopta je stigla do peterca, ali zatečeni Kruševljani nisu uspeli da ugroze gol Borjana. Prvu priliku za crveno-bele promašio je Aleksandar Katai u 8. minutu. Do vođstva domaćini stižu 12 minuta kasnije. Katai i Tomane su dobro povukli napad, lopta je sa leve strane spuštena za Ivanića koji je u sredini iz prve šutirao u dalji ugao gola Živkovića i pogodio po zemlji za prednost crveno-belih.

Samo četiri minuta kasnije, prednost je duplirana, nakon kontre koju je u gol pretvorio novi igrač šampiona Srbije, Spiridonović.

Kruševljani se nisu predavali i u 29. minutu ponovo su bili blizu gola. Međutim, Oumaru je pogodio samo prečku.

Nakon petnaestominute pauze, šansu za pogodak imao je Eraković, ali su igrači Napretka nekako raščistili sa gol-linije.

Napredak je do kraja susreta uspeo da ublaži poraz, pošto je Šarac, nakon dobre kontre, istrčao pred Borjana i rutinski ga savladao za konačnih 2:1.

Napredak je imao sasvim solidne prilike tokom ovog meča iako ih nije bilo mnogo i vrlo lako se moglo dogoditi da Zvezda ipak ispusti pobedu na ovom meču. Izabranici Dejana Stankovića dominirali su gotovo ceo meč, propustili dosta šansi, ali i pokazali rane koje će morati da ,,ispeglaju“ u narednom periodu pred početak nove sezone.