Trsteničaninu Milenku Sebiću bronzana medalju u Tokiju!

Postavljeno: 02.08.2021

Reprezentativac Srbije u streljaštvu, Trsteničanin Milenko Sebić, osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u disciplini 50 metara trostav malokalibarskom puškom

U izuzetno zanimljivom takmičenju, Sebić je do medalje došao zahvaljujući konstantnosti u pucanju, nije imao oscilacije kao neki od takmičara.

Sve vreme finalnog takmičenja držao se između trećeg i šestog mesta, da bi u završnici iskoristio greške Kuliša i Šerbačeviča i preuzeo treće mesto od Norvežanina Hega.

Sebić je završio sa 448,2 kruga i osvojio bronzanu medalju, što mu je bilo dovoljno za najveći uspeh u karijeri.

Zlatnu medalju osvojio je mladi Kinez Žang, koji je sa 466 krugova postavio novi svetski rekord, a srebro je pripalo ruskom takmičaru Kaminskom.

Sebić je došao do pete medalje za Srbiju u Tokiju, druge u streljaštvu.

S.M., Foto: Srpski olimpijski komitet