Proleter u finišu srušio Napredak

Postavljeno: 28.09.2021

U Novom Sadu je viđen prilično izjednačen meč, a presudio je gol u samoj završnici, za pobedu Proletera protiv Napretka sa 1:0

Opšti je utisak da je Napredak imao više od igre, više šansi, pogodio je i okvir gola, ali se Proleter znalački branio. Delovalo je u jednom trenutku da će disciplinovani Novosađani biti zadovoljni i bodom.

Ipak, jedan potez je odlučio pobednika utakmice na stadionu Karađorđe. U 83. minutu strelac pobedonosnog gola bio je Evandro da Silva. Brazilski ofanzivac se u odlučujućoj situaciji pokazao izvrstan napadački instinkt, pošto je odlično ispratio akciju saigrača i odbitak od stative nakon pokušaja Živojinovića, te ubacio loptu u mrežu za slavlje novosadskog tima. Nekadašnji igrač moskovskog CSKA i Fehervara tako je Proleteru doneo sva tri boda.

Prva izgledna prilika za vođstvo viđena je u 27. minutu kada je odlično kapiten Marjanović odreagovao na Ćukovićev centaršut sa leve strane, a golman Petrić uz dosta problema uspeo da sačuva mrežu. Samo tri minuta kasnije, posle sjajne Marjanovićeve asistencije, Đorđe Jovanović je pogodio stativu. Pretio je potom u dva navrata Krstić, ali lopta nije htela u gol.

A imao je Napredak svojih prilika u Novom Sadu. Dva puta Marjanović, Mršić, Spremo mogli su da zatresu mrežu protivnika, ali odličan je na golu bio kapiten Novosađana Petrić. Mreža Proletera ostala je netaknuta.

Napredak je doživeo i svoj peti poraz u šampionatu i sada zauzima petu poziciju na tabeli, sa 18 bodova.