Ponovo tri gola u mreži Napretka

Postavljeno: 05.08.2020

Posle Partizanana, Napredak poražen i od Javor Matisa, u Ivanjici sa 3:0

U 2. kolu Super lige Srbije, FK Napredak pretrpeo je poraz u Ivanjici, na stadionu kraj Moravice, od Javor Matisa rezultatom 3:0. Domaći su poveli golom Luke Lukovića u 29. minutu i završili su prvo poluvreme sa minimalnom prednošću.

U nastavku utakmice, najpre Nedeljko Piščević u 61, a zatim i Vladimir Otašević u završnici meča, u 89. minutu, zatresli su mrežu ekipe iz Kruševca za konačnih 3:0.

U dva najzanimljivija meča ovog kola, Crvena zvezda je na svom stadionu bila sigurna protiv Radničkog iz Niša (3:0), dok je Novi Pazar pobedio Partizan (3:2). Osim Crvene zvezde, maksimalan učinak nakon drugog kola zadržali su još Spartak, Mladost i Proleter – Subotičani su u gostima kod Bačke pobedili 3:1, Lučanci napravili veliki preokret u finišu u Surdulici i slavili 3:2, dok su Novosađani trijumfovali nad novajlijom Zlatiborom – 2:0. Voždovac je kolo otvorio minimalnim trijumfom u Inđiji, Javor je bio ubedljiv na svom stadionu u okršaju sa Napretkom (3:0), dok je TSC i sa igračem manje lako izašao na kraj sa Radom na Banjici i trijumfovao 3:1.

Napredak posle drugog odigranog kola zauzima 19 mesto na tabeli bez bodova. U nedlju dočekuje Radnik iz Surdulice, koji za sada ima jednu pobedu.