Napretkovih iz dva u jedan

Postavljeno: 25.07.2021

Posle trijumfa u prvom kolu Super lige i nade u bolje sutra, fudbaleri kruševačkog Napretka pali su na ispitu zrelosti u gostima niškom Radničkom

Kruševljani su na kraju prvog poluvremena vodili sa 2:1. Potvrdili su rešenost prevazilaženja krize. Nije jasno, medjutim, ono što smo videli u nastavku igre. Domaćin je za šest minuta postigao dva gola i anulirao vodjstvo i radost gostiju. İstini za volju ne može se reći da Napredak nije želeo da sačuva prednost,  ali vidljivo je, naročito posle četvrtog pogotka Radničkog za konačnih 4:2, da je sve bilo nedovoljno, osim želje gostiju da se vrate u Kruševac kao pobednici.

Jednostavno, utisak je da je Radnički bio daleko spremniji u drugom delu meča, a Napretkova šansa  su sigurno pobede na svom terenu. Ne treba odbaciti ni pokušaj uspešnih igara Napretka i u gostima. To je već posao za struku, posebno za sve one koji na terenu u dresu Napretka brane boje ovog Kluba.