Napredak zakucan za dno

Postavljeno: 04.08.2019

Ni na trećoj utakmici u novoj sezoni Superlige, Kruševljani nisu uspeli da osvoje makar bod, pošto ih je posle poraza od Čukaričkog i Vojvodine, sada savladao i povratnik u najviši rang domaćeg fudbala – ekipa Inđije

Rezultatska kriza Napretka na startu prvenstva Linglong Super lige se nastavlja. Ni posle 270 minuta igre Kruševljani nemaju postignuti gol, pa su bez bodova sada na samom začelju tabele. Situaciju komplikuje i činjenica da im prestoji teška utakmica proitiv Partizana.

Jedini pogodak u Inđiji viđen je u 53. minutu, a strelac je bio Branislav Tomić koji je dobro iskoristio dodavanje Nebojše Bastajića. Ispostaviće se da je to bilo dovoljno za pobedu domaće ekipe.

Posebno zabrinjavajuće za Kruševljane jeste da je u sva tri meča u ovoj sezoni izostala realizacija, golove nisu davali ni iz izglednih prilika, a već sledećeg vikenda na programu je duel sa Partizanom. Neće biti lako, ali Napredak „crno-bele“ dočekuje sa imperativom osvajanja barem prvog boda.

Što se tiče tima trenera Srđana Blagojevića – sigurno će biti zadovoljan
osvojenim četvrtim bodom u novoj sezoni, pošto su posle poraza od crno-
belih na „premijeri“ upisali bod u Šapcu, pa pobedu pred svojim navijačima.

Napredak je posle maksimalnog broja poraza u novoj sezoni pretposlednji na
tabeli.

Treće kolo Superlige: Petak: Mladost – Proleter 1:1 (0:1), Subota: Inđija – Napredak 1:0 (0:0), Radnički Niš – Javor 2:1 (2:1), Vojvodina – Rad 5:0 (3:0), Nedelja: Čukarički – Radnik 20.00, Partizan – Mačva 20.00, Spartak Subotica – Bačka Topola 20.00, Odloženo: Voždovac – Crvena zvezda