Napredak u Kruševcu bolji do Partizana (1:0)

Postavljeno: 01.04.2019

Napredak najzad do pobede u takmičenju Super lige Srbije: Golom
Ivana Đorića u prvom poluvremenu pobedio je indisponiranu ekipu
Partizana sa 1:0

„Crno-beli“, koje je na ovoj utakmici prvi put sa klupe vodio Savo Milošević, nisu uspeli da iskoriste penal.

Napredak je pobedio sa 1:0 golom Đorića i tako zabeležio prvi trijumf još od 24. novembra, kada su na stadionu „Mladost“ dobio Mačvu 2:0. Od te utakmice ekipa Milorada Kosanovića je doživela šest poraza i četiri remija.

Danas je, međutim, rezultatski nadvisila Partizan u definitino potvrdila igranje u plej-ofu.

Utakmica je krenula u sporom ritmu, međutim brzo se rasplamsala igra. Do vođstva je Napredk došao u 18 minutu. domaćin. Nikola  Aksentijević je obavio najteži deo posla, na kraju je servirao loptu za Ivana Đorića, koji je gađao rašlje sa ivice kaznenog prostora i pogodio. Stojković je bio nemoćan.

Samo pet minuta kasnije Napredak je oštećen. Podignuta je zastavica i poništen gol Endiajea. Sve je bilo čisto, pogrešio je pomoćni sudija Matija Olajoš nađ, a Anđelovski je uvažio njegovu sugestiju.

Slede lepe prilike za Pantića i Rikarda, bez realizacije. Drugo poluvreme je žestoko počelo. Partizan napada, ali i Napredak. U belu tačku. Odlični čuvar Napretkove mreže Nikola Petrović je pročitao gde će šutirati Rikardo Gomeš, bacio se u pravu stranu i odbranio. Anđelovski je odmah zatim možda mogao i drugi put da pokaže na penal, jer je igrač odbrane Napretka igrao rukom. Ovaj put se glavni sudija nije oglasio.

Nakon toga se uglavnom igralo ispred gola Napretka, ali Partizan ne uspeva da napravi bolju šansu. Imao je, međutim, i Napredak još jednu lepu priliku, kada je glavom šutirao Endiaje, ali je lopta završila pored leve stative.

Stojkovića. Do kraja gledamo punu ofanzivu gostiju, sigurnog Nikol

Petrovića na golu Napretka, da bi se sve završilo četvrtim porazom Partizana zaredom u Superligi Srbije!

Podsetmo da je Savo Milošević na ovoj utakmici, predvodeći sa klupe „crno-belih“, imao debitantski meč u trenerskoj karijeri. Nekadašnji golgeter „parnog valjka“ i bivši rekorder po broju nastupa za nacionalni tim je treći šef stručnog štaba Partizana ove sezone. Partizan će protiv Kruševljana nastupio u dosta izmenjenom sastavu u odnosu na prethodne utakmice. Pre svega, Milošević će šansu dao iskusnijim igračima, dok u sastavu nije bilo mlađih fudbalera – Strahinje Pavlovića, Armina Đerleka, Zlatana Šehovića i Filipa Stevanovića. A što se reakcija navijača tiče, sa tribina stadiona u Kruševcu jedna grupa navijača Partizana skandirala mu je već i pre i posle Napretkovog postignutog gola“: „Savo, odlazi“, kao i „Uprava napolje“!!!

Napredak – Partizan 1:0 (1:0)