Napredak pokorio Mačvu!

Postavljeno: 25.10.2020

Konačno druga pobeda Kruševljana u ovom prvenstvu, na gostovanju poslednjoj Mačvi u Šapcu

Slavili su fudbaleri Napretka u 12. kolu Super lige Srbije, pobedivši na gostujućem terenu u Šapcu indisponiranu Mačvu sa 2:1. Dolazak Gorana Stevanovića u tim već daje očigledne rezultate, jer je u poslednja tri meča njegov tim zabeležio dve pobede i jedan remi, pa to svakako ohrabruje pred nastavak takmičenja Napretka na „dva fronta“ – u prvenstvu i Kupu.

Protiv Mačve Napredak je imao dva gola prednosti već posle pola sata igre, oba puta zahvaljujući Milošu Mijiću. Preko njega Napredak je poveo u 12. minutu, da bi isti igrač u 30. minutu bio precizan i kao izvođač jedanaesterca.

Do izjednačenja su domaći igrači došli u 58. minutu utrakmice, kada je Marinković igrao rukom u svom šesnaestercu, a Filip Pejović bio siguran sa bele tačke. Marinkoviću je dosuđen i drugi žuti karton, samim tim i crveni, pa je Napredak utakmicu nastavio sa desetoricom igrača. Mačva je to nastojala da iskoristi, vršila je pritisak u nastavku meča, ali je Napredak uspeo da se odbrani i sačuva rezultat.

U završnici utakmice su i domaći ostali sa desetoricom fudbalera, pošto je i Pešić zaradio crveni karton.

Pobeda protiv Mačve bila je prva koju je Napredak u ovoj sezoni zabeležio u gostima. Sa devet bodova, Kruševljani su sada 16. na tabeli. U sledećem kolu dočekuje subotički Spartak, ekipu koja je trenutno sedmoplasiran.