Napredak ostavio bodove na Čairu

Postavljeno: 24.07.2021

Iako su dva puta vodili, Kruševljani su ipak na kraju dobre i zanimljive utakmice poraženi sa 4:2. U sledećem kolu ponovo igraju sa Radničkim, ali iz Kragujevca, koga će dočekati u Kruševcu

U Nišu je viđena pre svega jedna dobra utakmica, sa dosta golova i rezultatskim preokretima. Napredak je imao periode dobre igre, posebno sredinom prvog poluvremena, ali to nije bilo dovoljno da protiv Radničkog ostane neporažen. Domaćini su na kraju slavili sa 4:2.

Napredak je idealno otvorio meč. U drugom minutu je Spremo uposlio Stevanovića, ovaj lepo asistirao Kočiću koji je doveo Kruševljane u rano vođstvo. Ali, ono je potrajalo samo do 13. minuta utamice, kada je Japanac u redovima Nišlija Roiohei Mićibući centrirao, a bonus igrač Radničkog Stefan Mitrović iz prve zahvatio loptu i zatresao mrežu gostiju za 1:1.

Ponovo je Napredak vodio od 32. minuta, nakon što je Stevanović igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija Milan Mitić dosudio jedanaesterac za goste iz Kruševca. Siguran realizator bio je Saša Marjanović, precizno ciljajući desni gornji ugao protivničkog gola. Rezultatom 2:1 za Napredak otišlo se na poluvreme.

Od 56. minuta utakmice revija golova Radničkog. Najpre je na odličnu asistenciju rezerviste Pejovića, Stefan Mitrović glavom poslao gol u mrežu Napretka za izjednačenje. Šest minuta kasnije gosti su već vodili. Mitrović je šutirao, golman Napretka kratko odbio loptu, a Miljan Škrbić je poslao u mrežu za 3:2. Vođstvo Nišlija povisio je u 76. minutu Filip Kasalica, na asistenciju Vanje Ilića.

Mogli smo da u prvom poluvremenu napravimo i veće vođstvo, ali se drugo okrenulo na neku drugu stranu i mogao bih mnogo toga da kažem za taj deo utakmice, ali mielementarna kultura to ne dozvoljava. Fudbal je bio dobar i to je za nas bitno, ostalo ne želim da komentarišem. Odigrali smo za nivo ispod prvog poluvremena i zato smo i kažnjeni – rekao je šef stručnog štaba Napretka Milan Đuričić.

Statistika, inače, kaže da je Radnički imao tek nešto više poseda lopte (51 odsto), kao i šut više u okvir gola protivnika (pet, Napredak ih je imao četiri).

Napredak je posle ove utakmice ostao na tri boda osvojena u prvom kolu protiv Kolubare. Posle niškog, Kruševljane očekuje utakmica sa Radničkim iz Kragujevca, u kojoj će biti domaćini.