Napredak neubedljiv protiv Voždovca

Postavljeno: 15.02.2019

Domaći tim je od samog starta nametnuo svoj ritam kome ekipa iz Kruševca nije mogala da parira. Na kraju prve utakmice 22. kola Super lige Srbije, Voždovac – Napredak 4:0

Pokazao je Napredak da će mu sa izmenjenim timom, bez igrača koji su ga napustili i sa onima koji tek trebaju da se uigraju i postanu korisni deo ekipe, trebati vremena da povrati formu neophodnu za plasman u gornji deo tabele.

Već u petom minutu Arsić je probao da zapreti posle prodora po desnom boku, ali je ciljao pored stative. Nije se dugo čekalo na prvi gol u prolećnom delu sezone. Postiže ga Miloš Mihajlov u desetom minutu na asistenciju Arsića koji je izveo korner. Posle kiksa odbrane Napretka Voždovčani neočekivano dolaze i do drugog gola već u 19. minutu.

Novi igrač Votforda Filip Stuparević je bio pribran u odličnoj prilici i duplirao je prednost svog tima.

Već nesigurna odbrana gostiju je probijena tri minuta kasnije i treći put. Stuparević je preuzeo ulogu asistenta, Mašović ulogu egzekutora pa je posle 22. minuta bilo 3:0. Voždovac overava pobedu u 69. minutu kada je Sikimić asistirao Stupareviću za drugi gol na meču i 4:0 ukupno.

U Napretkovom sastavu od početka su zaigrali obojica tamnoputih igrača koji su nedavno doživeli neprijatnost u Kruševcu pošto su napadnuti. To su Senegalac Ibrahima Ndijaje i Kamerunac Regis Samjuel Baha.

Nakon 22 kola Napredak ima 33 boda, osam pobeda, devet remija i pet poraza, te je šesti na tabeli.

Napretku 23. februara predstoji utakmica protiv Spartaka, koju će igrati pred svojim navijačima.