Fudbaleri Trayala startovali pobedom

Postavljeno: 12.08.2023

U prvom kolu Srpske lige Istok Gumari su, golom Filipa Đurovića, savladali Meševo – 1:0
Propisno su se Trayalovi fudbaleri namučili na premijeri na domaćem terenu u komšijskom derbiju, ali su na kraju, ipak opravdali ulogu favorita. Gol odluke viđen je u 81. minutu, a samo četiri minuta ranije kolosalnu šansu za Meševo propustio je mladi Milićević, koji je pogodio stativu

U prvom poluvremenu konkretniji su bili plavi, stvorili više šansi, ali je neprikosnoven ispred mreže Gumara bio Jovanović. U nastavku domaći su imali inicijativu, veći posed, međutim, Meševo se umešno branilo i vrebalo šansu iz kontranapada. Upornost pulena trenera Momčilovića, ipak se isplatila i u 81. minutu, posle drugog uzastopnog kornera Đurović je obezbedio tri boda na otvaranju sezone.

U sledećem kolu Trayal je ponovo domaćin, dočekuje Vlasinu.