Čukarički za gol bolji od Napretka

Postavljeno: 24.07.2022

U trećem kolu Super lige Srbije Čukarički je na Banovom brdu trijumfovao sa 1:0, Napredak i posle trećeg kola bez pobede, ali i bez postignutog gola

Još od 11. aprila Kruševljani nisu dali ligaški gol, punih 10 utakmica iliti 900 minuta. I nije samo do centarfora Bojana Čečarića, usamljenog kao ostrvo na Pacifiku…

Pogotka za Napredak nije bilo ni na Banovom brdu, gde je Čukarički slavio sa minimalcem. Gol odluke viđen je u 43. minutu. Đorđe Ivanović je praktično centrirao sa leve strane, odbrana Napretka je loše reagovala i lopta je, nakon što je prošla kroz ceo šesnaesterac gostujućeg tima, završila u mreži. Bio je Napredak u prvom poluvremenu prilično inferioran u odnosu na Čukarički i bez velike želje da dođe do gola protivnika.

Statistika je na kraju utakmice pokazala da je Čukarički imao sedam, a Napredak četiri šuta u okvir protivničkog kola, odnosno da je Čukarički imao 60, a Napredak 40 odsto poseda lopte. Napredak je prvi put ozbiljnije zapretio u 34. minutu, Srđan Jovanović je pokušao lukavim udarcem da prevari Mićovića, koji je izbio loptu u korner. Na startu drugog poluvremena odlična prilika za nekadašnjeg prvotimca Čukaričkog, a sada Napretka Mićina, ali je Mićović njegov udarac sa 15 metara odbranio. Posle kornera i lošije intervencije odbrane Brđana Bolha je šutirao, zamalo pored gola Čukaričkog. Nakon mirnije završnice, imali su Kruševljani dobru priliku u 84. minuta, kada je Pantić je šutirao sa 18 metara, ali je Mićović fantastično odbranio.

Sve je to na svoj način sagledao šef stručnog štaba kruševačkog tima Dušan Đorđević:

– Očigledno plaćamo ceh velikom broju odlazaka i prekasnom dolasku igrača. Vidi se da još nismo na nivou da pariramo ekipama kao što je Čukarički, koje su u vrhu našeg fudbala. Jesmo disciplinovani bili defanzivno, ali za bodove na Banovom brdu to nije dovoljno, morali smo da budemoaa kvalitetniji, konkretniji u fazama napadama. Nadam se da ćemo u utakmicama sa ekipama koje su nama po kvalietetu približnije uspeti da se “namestimo” bolje u ostvarimo prvu pobedu, već na sledećem meču. Predstoji nam žestoka borba.

U četvrtom kolu, Napredak, koji je na tabeli 12. sa jednim bodom, dočekuje ekipu Javor Matisa, koja je u prva tri kola zabležila po jednu pobedu, remi i poraz sa četiri boda je na devetoj poziciji.

ČUKARIČKI – NAPREDAK 1:0 (1:0)

Strelac: Ivanović, 43. minut.

Stadion: Čukaričkog, sudija: Marko Ivković, gledalaca: Oko 700

Čukarički (4-2-3-1): Mićović 6,5 – Stevanović 6, Vujadinović 6, Drezgić 6, Tošić 6 – Petković 6 (od 52. Lukić 6), Docić 7 – Tomović 6 (od 52. Ovusu 6,5), Kovač 6, Ivanović 6,5 (od 76. Ndiaje)– Badamosi 6 (od 86. Aganspahić.

Napredak (3-4-3): Petrić 5,5 – Mršić 6, Kerkez 5,5, Kojčić 6 (od 46. Pantić 5,5) – S. Jovanović 6, Krstić 6, Bolha 5,5, Laban 5 (od 26. Đ. Jovanović 5,5) – Šarić 5,5 (od 46. Mićin 6), Čečarić 5,5, Stevanović 5,5 (od 67. Projić 5,5).

S.M., foto: FK Napredak