Var ispravio greške sudija i overio trijumf Napretka

Postavljeno: 31.07.2021

Lider na tabeli Super lige Radnički 1923 iz Kragujevca porazom od 1:0 u duelu sa Napretkom u Kruševcu, posle dve uzastopne pobede, doživeo je poraz u gostima FK Napredak 1:0 (0:0)

U 61.minutu rezervista gostiju Rašo Momčilo je autogolom priuštio radost domaćinu za drugi trijumf, uz jedan poraz u gostima, poput rivala iz Kragujevca u ukupnom skoru.

U presudnom minutu pomoćni arbitar ispod istočne tribine Svetozar Živin i glavni Nikola Radaković poggrešili su kada nisu priznali pogodak Napretka.

Ubrzo, međutim, reagovale su sudije iz Var sobe i tim autogolom Rašo Momčila, na zadovoljstvo svih prisutnih na tribinama, osim razumljivo navijača iz Kragujevca, pristalice Napretka su bile zadovoljne.

U ovom svedočenju vredan je potez Vara, a sve drugo vec je zaboravljeno. Lepote u igri oba tima nije bilo, ali i na drugim susretima ovog ranga, slično je ili identicno stanje. Za jedinog kruševačkog superligasa je najbitnije da je do tog meča vodeći tim ostavio bez bodova.