Poraz Napretkovih fudbalera od Rubina iz Kazanja

Postavljeno: 22.01.2024

Kruševljani su bili bolji u prvom poluvremenu, imali vođstvo od 2:1, ali je ruski tim u nastavku napravio preokret i stigao do pobede

U duelu sa trenutno sedmoplasiranim timom ruskog šampionata Napredak je prikazao dobru partiju u prvih 45 minuta, preko Stanojlovića i Zličića stigao do prednosti od 2:1, a uz malo više sreće mogao i do ubedljivijeg vođstva.

U nastavku srpsko – ruskog susreta, mada i Rusi u svojim redovima imaju nekoliko igrača sa nešeg podneblja, na čelu sa kapitenom Vujačićem, bivšim igračom Partizana, viđena je potpuna dominacija ekipe trenera Rakhimova.

Uspeli su Rusi četiri puta (uz autogol Mršića) da matiraju golmana Bajića, koji je čuvao mrežu Napretka u drugom poluvremenu. Na suprotnoj strani, iz malobrojnih prilika Čarapani nisu uspeli ni jednom da poentiraju i Rubin je slavio pobedu, realno i previše visoku – 5:2.

Sledeću utakmicu Napredak igra sa tri dana, a protivnik je ekipa iz Luksemburga – Mariska Merš.