Napretku bod protiv Spartaka

Postavljeno: 01.11.2020

U 13. kolu Super lige Srbije Kruševljani su kao domaćini igrali nerešeno, 1:1, protiv subotičkog Spartaka

Napredak je ove nedelje u Kruševcu dočekao kvalitetnu ekipu, igrački jaču od prethodnih nekoliko protivnika. Tako je bilo i na terenu. Kruševljani su poveli preko iskusnog veziste Miroljuba Kostića u 31. minutu i videla se pre toga njihova želja i zalaganje, što je naposletko i krunisano golom.

Nakon toga su gosti imali više inicijative, a njihovi napori da dođu do izjednačenja isplatili su se u 75. minutu, kada Milan Marčić postiže gol za 1:1. Usledio je period igre u kome su domaći vršili pritisak, ali su do kraja utakamice mreže ostale mirne.

Sudija Miloš Đorđić pokazao je čak deset žutih kartona. Spartak je ostao na „evropskom“, četvrtom mestu, sa 23 boda, a i Napredak je zadržao „staru“ poziciju na tabeli, 16. sa 10 bodova.

U sledećem kolu, Napredak gostuje u Novom Sadu Proleteru, koji je šesti na tabeli.