Napredak pobedio Partizan 2:1

Postavljeno: 01.08.2016

U drugom kolu Super lige Srbije Napredak na svom stadionu savladao favorizovani Partizan sa 2:1 i tako posle dva susreta sa našim najpoznatijim klubovima ostao neporažen

Šef stručnog štaba Napretka Dragan Ivanović, nakon velike pobede Napretka nad Partizanom,čestitao je svojoj ekipi na zasluženoj pobedi:

– Napredak je iskoristio povoljan momenat da nakon nerešenog rezultata na Marakani, ove nedelje izvršimo dobru pripremu za Partizan, koji je bez obzira na njihovo trenutno stanje bio apsolutni favorit. To nas je dodatno motivisalo. Igrali smo lepo, u prvom poluvremenu nismo stvarali neke šanse,ali ono što  je bitno je da je svaki igrač dao svoj maksimum da ispuni taktičku disciplinu. Na kraju smo nagrađeni.

Evro gol Projiće je presudio. Izuzetno mi je drago zbog njega, jer je to izvanredan igrač i dobar čovek, koji mi je u šali rekao – Nisam još Šefe za penziju! Čestitam svim mojim igračima na velika tri osvojena boda na zasluženoj pobedi.

Hvala navijačima koji su nam bili dvanaesti igrač i koji su nam tokom čitavih devedeset minuta davali podršku. Još jednom hvala svima.

Napredak – Partizan 2:1

(Šljivić 20 Projić 71 – Božinov 88)

Stadion: Mladost. Sudija: Dejan Santrač (Pavliš).

Napredak: N. Petrović, Varga, Projić, Simonović, Frimpong, Šljivić, Vulić (Od 53. Vukanović), Markoski, Ndiaje (OD 78. B. Petrović), Urošević (od 86. Beljić), Gobeljić.

Partizan: Šaranov, Vulićević, Gogua, Ostojić, Bogosavac, Everton, Ilić, Leonardo (od 83. Radović), Mihajlović (od 65. Božinov), Janković, Vlahović (od 74. Đurđić). 90+4 – Kraj utakmice!

Tok utakmice:

1′ – Utakmica je počela. Pre meča je minutom ćutanja odata pošta nedavno preminulom bivšem fudbaleru Partizana Vladici Kovačeviću

6′ – Prvi minuti protiču u ispitivanju snaga. Za sada nema prenji ni za jednog golmana. Za to vreme navijači Partizana pesmom bodre svoje miljenike.

10′ – Prvo uzbuđenje na utakmici i to u šesnaestercu Partizana. Posle duela Gogue i Ndijaea, fudbaler Napretka je pao, ali sudija nije ni pomislio da pokaže na belu tačku. Pomenimo i da se meč igra po veoma lošem terenu

18′ – Prvi korner za Partizan je izveo Nemanja Mihajlović, ali nije bilo opasnosti po gol Petrovića.

19′ – Penal za Napredak. Gobeljić je pao posle starta Šaranova.

21′GOOOL 1:0, strelac Šljivić sa bele tačke!!! Najstrožu kaznu je izveo Šljivić i bio je nepogrešiv.

23′ – Nije primljeni gol poremetio crno-bele koji su ozbiljno zapretili. Oni su iskoristili smušenost odbrane domaćih, Vlahović je centrirao, Vulićević je šutirao ka golu, a lopta je zakačila Mihajlovića. Ipak, golman Petković je bio na mestu.

33′ – Primljeni gol je razbesneo navijače Partizana koji ne mogu da gledaju posrtanje svog kluba.

38′ – Partizan pokušava da izjednači do odlaska na odmor, a domaći vrebaju šansu da zaprete iz kontre. Ipak, od 23. minuta nema šuta u gol.

44′ – Odlična šansa za Partizan. Leonardo je izveo slobodan udarac sa 20 metara sa leve strane, ali je lopta pogodila prečku. Golman Petrović se nije ni pomerio.

45′ – Kraj prvog poluvremena.

47′ – Počelo je drugo poluvreme šansom Partizana, bilo je već nervoze kod Evertona kod jednog faula koji je napravio, „grobari“ su napravili bakljadu. Izmena za sada nema.

53′ – Vukanović je zamenio Vulića, Tomić još čeka, a jedan napad je propao kada je Petrović odbranio Mihajloviću. Prethodno je sjajno po strani prošao Bogosavac.

60′ – Ndiaje je prvo dobio žuti karton, onda je gađao sa peterca, Gogua je reagovao i otklonio opasnost.

65′ – Još jednom je bilo opasno po Partizan, rezervista Vukanović sa peterca je šutirao, Šaranov je pokazao sjajne reflekse. Sa druge strane, Božinov je zamenio Mihajlovića, koji nije ni senka igrača iz prolećne polusezone.

71′GOOOOOL! Projić je projektilom sa leve strane, posle kontre, matirao Šaranova, koji je čekao centaršut!

80′ – Ušao je i Đurđić u igri, umesto Vlahovića, žute kartone dobili su nervozni Everton i Leonardo, a onda je Petrović odbranio sjajan udarac Jankovića.

88′GOOOOOL! Šljivić je faulirao Ilića potpuno nepotrebno po Napredak, u situaciji kada je lopta bila na gol-aut liniji, onda je sarkastično aplaudirao sudiji, a Božinov je zatresao mrežu