Napredak ostao u Lučanima bez bodova

Postavljeno: 15.12.2021

U odloženoj utakmici 20. kola Super lige Srbije, Mladost je slavila protiv kruševačkog Napretka sa 3:2

Napredak je prvi došao do vođstva, već u devetom minutu utakmice, preko Stefana Jovanovića. Defanzivac Napretka šutirao je, precizno i snažno, sa tridetak metara udaljenosti, pravo u gornji levi ugao protivničkog gola.

Ali, već u 20. minutu, Saša Jovanović, nakon pasa koji je razmenio sa Bojovićem, donosi domaćinu izjednačenje.

Do isteka prvih pola sata igre viđena su još dva gola. Napretkom, za novo vođstvo, u 23. minutu, kada je Ćuković prihvatio loptu na levoj strani i pecizno ciljao suprotan ugao gola Mladosti. Domaćini odgavaraju u 31. minutu – na centaršut Cvetkovića glavom je odgovorio Hrkać za 2:2-

Do prednosti u nastavku utakmice dolaze domaći. Mladi Gordić je u 48. minutu sjajno iskoristio centaršut Lekovića i doneo vođstvo, a kasnije će se ispostaviti, i pobedu svom timu. Od 65. minutu Mladost je imala na terenu igrača manje, pošto je Hrkać zbog grubog prekršaja nad Jovanoviće, isključen iz igre. Ipak, mreže su do kraja meča ostale mirne.

Napredak je šesti na tabeli Super lige Srbije sa 27 bodova, a u poslednjem meču prvog dela sezone dočekuje Spartak iz Subotice.