Velika pobeda Napretka u Nišu

Postavljeno: 07.04.2021

U 30. kolu Super lige Srbije, Napredak je slavio protiv Radničkog sa 2:1. Nišlije su na kraju završile sa igračem manje na terenu, a sudija Lazar Lukić je ukupno podelio čak 12 kartona

Do vrednih bodova u borbi za opstanak stigao je Napredak, koji je savladao Radnički na Čairu.

U veoma oštroj utakmici punoj tenzija, koju je obeležio veliki broj kartona, sedam žutih i jedan crveni za domaću ekipu, odnosno četiri žuta koja je Lazar Lukić pokazao gostima, Napredak je slavio.

Kruševljani su do prednosti stigli već u sedmom minutu, kada je precizan sa bele linije bio Melunović, a na isti način je rezultat poravnao Gavrić u 62. minutu.

Trenutak odluke zabeležen je u 73. minutu, kada je Saša Marjanović prelepim golom zatresao mrežu nekadašnjeg tima i rešio pitanje pobednika. Lepo je lopta „legla“ na nogu fudbaleru Napretka, a ovaj je iz voleja uspeo da je zahvati sa oko desetak metara iskosa sa leve strane i da prebaci sve odbrambene fudbalere Radničkog. Ona je pre nego što je definitivno ušla u mrežu udarila u desnu stativu, što je samo ulepšalo kompletan utisak i donela veliku radost Kruševljanima koji su osvoili važne bodove u borbi za opstanak.

Napredak je zabeležio osmu pobedu u prvenstvu i 16. je na tabeli sa 32 boda, a u sledećem kolu dočekuje šabačku Mačvu, koja je pretposlednja na tabeli.

Tabela: Crvena zvezda 83, Partizan 74, Čukarički 61, Vojvodina 60, Radnik 48, Spartak 47, TSC 45, Proleter 42, Mladost 39, Radnički 38, Metalac 38, Voždovac 37, Novi Pazar 36, Javor-Matis 34, Rad 33, Napredak 32, Inđija 29, Zlatibor 21, Mačva 21, Bačka 16.