Fudbaleri Napretka savladali niški Radnički

Postavljeno: 17.03.2024

U 26. kolu Mozzart Bet Super lige, u „srpskom El Klasiku“ Čarapani su trijumfovali nad niškim Radničkim – 1:0, golom Nebojše Bastajića

Iscrpljujuća borba sa Partizanom u Beogradu, u prethodnoj prvenstvenoj rundi, ostavila je traga na Napretkovim fudbalerima. Evidentno je bilo u duelu sa Nišlijama da su energetski u potpunosti potrošeni, ali smogli su, ipak snage da ostanu na pobedničkom koloseku. Radnički je pod Bagdalom tražio bod(ove) spasa, jer se nalazi u opasnoj zoni na tabeli i predstoji mu grčevita borba za opstanak, ali nisu Čarapani dozvolili iznenađenje.

Odluka je pala u 47. minutu, kada je Bastajić na pravi način ispratio centaršut Majdevca i iz peterca matirao golmana Nišlija. Bio je to i konačan ishod derbija u kojem je viđen finiš za infarkt. Naime, produžio je sudija Lukić utakmicu za neverovatnih 10 minuta, na kraju i dosudio penal za goste. Posle poziva iz VAR sobe otišao je da pregleda snimak i – doneo ispravnu odluku i demantovao sam sebe. I ostao je na snazi „minimalac“ vredan nova tri boda.

Zbog obaveza reprezentacije sledi dvonedeljna pauza u šampionatu, a u 27. kolu, krajem marta, Napredak gostuje kod kragujevačkog Radničkog 1923.