Fudbaleri Napretka ubedljivi protiv Javora

Postavljeno: 04.04.2024

U 28. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije Čarapani su pobedili ivanjički Javor sa 3:0 i popeli se na osmo mesto na tabeli, u plej – of zonu

Posle bledog prvog poluvremena, u kome su bili neprepoznatljivi i nisu uspevali da pronađu pukotinu u čvrstom i visokom „zidu“ pred golom gostiju, zaigrali su u nastavku utakmice puleni trenera Gaćinovića kao preporođeni.

Na samom startu drugog poluvremena viđen je fantastičan gol Jovana Marinkovića, koji je posle centaršuta Bastajića, efektno „makazicama“ preko glave doneo Napretku prednost. Od tog trenutka otvorili su se Ivanjičani, ali nisu više bili ozbiljan rival. Napadali su Čarapani konstantno, Majdevac je duplirao prednost, a u samom finišu Sadiković postavio konačnih 3:0.

U sledećem kolu, već u ponedeljak (16 časova), Napredak gostuje u Beogradu kod IMT – a, a poslednja utakmica u preliminarnoj fazi prvenstva se igra pod Bagdalom, protiv Radnika iz Surdulice. Sledi potom doigravanje u plej – ofu i plej – autu. U ovom trenutku Kruševljani su plej – of zoni, osmi na tabeli, sa 38 bodova, tri više od Novog Pazara i čak sedam od Spartaka. I – u poslednje dve runde sami rešavaju svoju sudbinu.