Rutinska pobeda Partizana u Kruševcu

Postavljeno: 13.03.2019

Partizan je odigrao sigurnu utakmicu i upisao jednu od ubedljivijih pobeda ove sezone za plasman u polufinale Kupa Srbije, pobedivši u Kruševcu Napredak sa 4:0. Strelci su bili Goran Zakarić u 31, Danilo Pantić u 45, Mark Valijente u 66. i Rikardo Gomeš u 72. minutu, dok je Napredak završio utakmicu praktično bez ozbiljnog udarca na gol protivnika

Pred oko 3.000 gledalaca, Partizan je lakše ulazio u šanse, čak četiri je iskoristio i tako ostvario najubedljviji trijumf na strani još od 24. septembra 2017, kad je na klupi bio još Miroslav Đukić.

Za razliku od crno-belih, koji su pokazali da mogu brzo da se regenerišu, Napredak je i u šestom prolećnom meču ostao bez pobede. Ruku na srce, imao je najteži zadatak dosad, u goste mu je došao trostruki uzastopni osvajač Kupa, pokušao je na prepad tim iz Kruševca preko Aksentijevića, Obradovića i Alivodića da „gađa“ bokove Partizana i na kraju – ništa nije dobio.

Nekoliko dobrih poteza, pretnji i jedan zbog ofsajda opravdano poništen gol malo je bilo da se suprotstavi favorotu.

Trener Napretka Milorad Kosanović isključen je na poluvremenu, tako da nije sedeo na klupi domaćeg tima u drugom delu. Zanimljiva je i odluka Lazetića da već u 32. minutu, odmah pošto je Partizan poveo, zameni Nemanju Nikolića, asistenta Zakariću. Napadač Beograđana zamenjen je zbog nediscipline.

Valijente je u Kruševcu postigao prvi gol u dresu Partizana, a Pantić jedan od lepših ove sezone, kada je u sudijskoj nadoknadi iz „slobodnjaka“ pogodao mesto gde se spajaju stativa i prečka.

I Napredak je savladao Vladimira Stojkovića, ali je gol Kruševljana poništen zbog ofsajda. Ostala je dilema da li je on zaista postojao. Partizan je iz
sledećeg napada dao treći gol… U svakom slučaju zaslužena pobeda Partizana i plasman u polufinale Kupa.

Polufinalne utakmice igraju se 17. aprila i 15. maja. Finale je na stadionu „Čair“ u Nišu 30. maja.

NAPREDAK – PARTIZAN 0:4 (0:2)
/Zakarić 31, Pantić 45+2, Valijente 66, Rikardo 73/ Kruševac

Stadion: Mladost
Sudija: Zoran Široki
Žuti kartoni: Ostojić, Aksentijević (Napredak)

NAPREDAK (4-5-1): Ni. Petrović – Aksentijević (od 46. Stevanović),   Marinković, Ostojić, Obradović – Jović, Ivanović (od 46. Eskić) – Endijae, Baha, Alivodić – Ilić (od 73. Rušević). Rezerve: Janković, Stevanović, Ne. Petrović, Đorić, Rušević, Deak, Eskić.

PARTIZAN (4-4-2): Stojković – Šehović, Valijente, Pavlović, N. G. Miletić –
Šćekić, Zdjelar, Pantić (od 76. Smiljanić), Zakarić (od 82. Đerlek) – Nikolić (od 32. minuta Tošić), Rikardo. Rezerve: Kljajić, Urošević, Kosović, Smiljanić, Đerlek, Tošić, Georgijević.