Rukometašice Napretka 12 izborile Super B ligu!

Postavljeno: 22.05.2022

Pobedom ekipe Bekamenta BB 2 iz Aranđelovca, rezultatom 29:22 u revanš meču finala baraža, rukometašice Napretka 12 plasirale u Super B ligu

Kruševljanke su vodile od samog početka utakmice, a jedini put gošće su uspele da izjednače rezultat u 22. minutu, kada je bilo 10:10. Rukometašice Napretka na odmor su otišle sa 14:11, da bi zatim u nastavku utakmice, nošene fantastičnom podrškom publike, prednost konstatno povećavale i u 50. minutu povele su sa deset golova razlike (23:15).

Sa dvostrukom prednošću rukometašice Napretka 12 ušle su i u samu završnicu meča, u kojoj su dozvolile gošćama da se u finišu približe na 29:22, ali je to bio i konačan ishod utakmice.

Pobedom sa sedam golova razlike, Kruševljanke su na kraju bolje u ukupnom skoru. Prva utakmica u Aranđelovcu završena je pobedom Bekamenta sa 32:25.

Podsećamo, rukometašice Napretka prethodno su osvojile prvenstvo Druge lige Zapad, plasiravši se upravo ispred ekipe Bekamenta 2.