Partizan preokrenuo i pobedio u Kruševcu

Postavljeno: 02.08.2020

Na startu nove sezone Super lige Srbije crno-beli su slavili sa 1:3 i to nakon totalnog preokreta, pošto je na poluvremenu Napredak vodio sa 1:0. Utakmicu obeležio penal koji je Partizanu doneo vođstvo, a zbog kojeg će sigurno biti još dosta polemike… „Čestitam mojim herojima iz Napretka, žao mi je što se ovako završilo“ – rekao je trener Napretka Ivanović, izrevoltiran suđenjem na utakmici

Duel u Kruševcu obeležila su dva različita poluvremena, povrede na početku drugog, kao i spora i bezidejna igra oba tima. Na kraju, izabranici Sava Miloševića izborili su važan trijumf na startu takmičenja.

Napredak je bio opasniji po gol u prvih 20-ak minuta, iako je Partizan imao daleko više loptu u svom posedu. Kruševljani su pretili iz kontranapada, posebno preko Oumarua koji je bio prilično opasan. Međutim, u završnici poluvremena dve lepe prilike za domaći tim. Beležimo najpre u 45. minutu odličan pas Oumarua, Kočić je prebacio Popovića, a gol je sprečio Ostojić. Samo minut kasnije, Popović je bio nemoćan nakon što je pojačanje Napretka Kočić dobro reagovao, rolao loptu i postigao svoj prvi gol za Kruševljane.

Radost domaćina zbog rezultatske predosti niuje dugo trajala. Ušao je Lazar Marković i nakon samo 40-ak sekundi drugog poluvremena glavom skrenuo loptu u mrežu za izjednačenje. Ipak, tom prilikom se povredio i on, i golman Napretka Živković, pa su u igru nakon ove situacije ušli golman omladinac Jordanov, kao i Čolić na drugoj strani.

Na sledeći gol se čekalo do 85. minuta, a pao je iz penala dosuđenog za Partizan nakon izvedenog kornera. Kostić je držao za dres Ostojića Grujić pokazuje na belu tačku, a Natho bio egzekutor za 1:2! Ono što je, međutim, izvesno je da će biti puno polemike oko ovog penala.

U petom minutu nadoknade Sadik je napravio malu minijaturu, oslobodio se četvorice čuvara, pokušao i da postigne gol, ali mu je udarac izblokiran. Ipak, lopta stiže do Čolića koji postiže svoj prvenac, za konačnih 1:3 za goste.

Šef stručnog štaba Napretka Dragan Ivanović nije krio razočaranje nakon ishoda, iznerviran penalom dosuđenim protiv njegove ekipe.

– Šta da kažem!? Čemu sve ovo? Videli ste sve. Šta sve ovo treba Partizanu? Čemu se igra ovakav fudbal? Čestitam mojim herojima iz Napretka, žao mi je što se ovako završilo – rekao je Ivanović izrevoltiran suđenjem.