Partizan očekivano bolji od Trajala

Postavljeno: 13.10.2021

Fudbaleri Trajala zaustavljeni su u šesnaestini finala Kupa Srbije, nakon što ih je na svom terenu Partizan pobedio sa 3:0

Ne može se ništa prigovoriti igračima Trajala koji su se sasvim solidno suprotstavili favorizovanom lideru na tabele elitne elige, ali to ipak nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat.

Jedini gol u prvom delu utakmice delo je Kvinsija Meniga u 25. minutu. Lazar Marković je odlično asistirao Milošu Jojiću u kaznenom prostoru gostiju, ovaj je odmah sa desne strane prosledio u peterac odakle Menig šalje loptu u mrežu za 1:0.

Partizan je sve vreme imao inicijativu, ali nije bilo previše izglednih prilika. Gosti su tek u poslednjim trenucima poluvremena pokazali da i u napadu imaju šta da pokažu, izveli su obećavajući napad, ali bez realizacije.

U 49. minutu, Partizan stiže i do drugog gola. Ponovo je Marković perebacio odbranu gostiju, a Pantić poslužuje Meniga koji postiže svoj novi gol za 2:0.

Ubrzo su zapretili i “gumari”. Rezervista Nikola Arsić je umakao Miletiću na ivici šesnaesterca, ali je Stevanović odbranio njegov šut koji je usledio.

Konačan rezultat postavio je desni bek Partizana Marko Živković u 67. minutu, na asistenciju Zdjelara.

– Igrali smo na kraju sa pet omladinaca. Partizan je zasluženo dobio i to nije nikakvo iznenađenje. Mi smo tim koji igra treću ligu, ali mislim da smo dostojno reprezentovali svoj klub, ja sam ponosan na ove momke i od sveg srca im čestitam – rekao je stručni konsultatnt u Trajalu Miljojko Gošić.

Drugi kruševački tim koji igra u Kupu, Napredak, svoju utakmicu šesnaestine finala Kupa Srbije igra 27. oktobra, kada u Pančevu gostuje Železničaru.