Nova pobeda Napretkovih fudbalera u Turskoj

Postavljeno: 28.01.2024

U trećoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Antaliji Kruševljani su zabeležili drugu uzastopnu pobedu. Posle Luksemburžana, savladan je i poljski Radomiak Radom sa 1:0

Protiv desetoplasiranog tima poljskog šampionata Napredak je sve vreme imao više od igre, veći posed, brojne šanse, posebno u prvom poluvremenu. Ova utakmica, po dogovoru trenera, igrana je dva puta po 60 minuta.

Odluka je pala u 26. minutu, kada je dosuđen penal, pošto je jedan od defanzivaca poljskog tima igrao rukom nadomak gola. Loptu je na belu tačku namestio povrtanik Andrija Majdevac i tukao nebranjivo, za konačnih 1:0.

Do kraja priprema u Turskoj Čarapani će odigrati još jednu utakmicu, za tri dana, sa Gangvonom iz Južne Koreje.