Nišlije izrešetale mrežu Napretka

Postavljeno: 20.04.2022

U drugom kolu plej-ofa Super lige, Kruševljani su pretrpeli visok poraz od Radničkog, 4:0, čime su šanse za izlazak u Evropu sveli na teorijski minimum.

Sve je na stadionu Mladost rešeno praktično u 49. minutu utakmice, kada je Stefan Mitrović loptu, koju je pred gol Napretka vešto ubacio Mesarović, sproveo u mrežu i doveo ekipu Radničkog u vođstvo sa 3:0. Bilo je nakon toga jasno da se Napredak više neće moći vratiti u meč.

Do poluvremena su Nišlije već imale dva gola prednosti. Mrežu Napretka načeo je u 11. minutu Lazar Arsić iz jedanaesterca, pošto je prethodno kapiten Napretka Saša Marjanović igrao rukom u svom šesnaestercu. U 25. minutu Mesarević je udvostručio vođstvo gostiju, nakon što je lako prošao Stefana Jovanovića pred golom Vasiljevića. Na kraju je, u 83. minutu, viđen i auto gol Nemanje Milovanovića, nakon što je loptu pred gol Napretka ubacio Aksentijević.

Poslednjih petnaestak minuta Napredak je igrao i sa fudbalerom manje, nakon što je Nemanja Kostić zaradio crveni karton.

– Primili smo gol iz penala, imali dva autogola, puno kadrovskih problema, tako da mi je jako žao, jer je ovo bila veoma važna utakmica za nas. Imali smo i neprekidnu podršku naših navijača, ali i to je fudbal, moramo da prihvatimo – rekao je po završetku utakmice šef strućnog štaba Napretka Zoran Milinković.

Negodovanje navijača sa tribina posle utakmice prokomentarisao je rečima:

– Kako da budu zadovoljni pored ovakvog poraza. Ja sve razumem, ali dosta okolnosti je i u toku utakmice, ali i pre nje, uticalo na ovakav ishod.

Trener Radničkog Radoslav Batak više je nego zadovoljan rezultatom:

– Nismo očekivali ovako ubedljivu pobedu, sam rezultat ne oslikava dešavanja na terenu, ali sam zadovoljan bodovima. Ostvarili smo veoma važnu pobedu, ali sutra je novi dan, već u utorak nas očekuje novi meč i novo dokazivanje.

Kruševljani su na tabeli osmi sa 37 bodova. U sledećem kolu plej-ofa, u sredu, 27. aprila, gostuju Voždovcu.