Zvezda rutinski do pobede sa Napretkom (3:0)

Postavljeno: 14.03.2020

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom stadionu, na kome nije bilo gledalaca, ekipu Napretka sa 3:0 u meču 26. kola Linglong Superlige

Od početka je bilo jasno u kom će pravcu oći ova utakmica. Crvena zvezda je imala posed lopte, dominaciju na terenu, šanse, na kraju i tri postignuta gola.

Već iz prvih par napada domaći fudbaleri su ozbiljno namučili golmana Kordića – inače najboljeg pojedinca Napretka na ovoj utakmici – koji je uspeo da sačuva mrežu. Međutim, tako je ostalo samo do 22. minuta, kada je Tomane postiogao prvi gol za Crvenu zvezdu.

Odlično se snašao u kaznenom prostoru Kruševljana i poslao loptu u mrežu, da i odmah nakon zadobio i udarac posle koga mu je ukazana lekarska pomoć i ustanovljena posekotina na licu. Morao je da izađe na kratko iz igre Tomane, a čim se vratio na teren iznudio je penal. Radovan Pankov je, međutim, bio neprecozan, pa je umesto mreže zatresao samo okvir gola Kruševljana.

Nastavila je Zvezda ofanzivno i u drugom poluvremenu, pa je lepom akcijom Veljka Nikolića i Željka Gavrića došla do drugog gola. Gavrić je protnuo kroz noge loptu Ožegoviću, odigrao dupli pas sa Nikolićem i matirao Kordića.

Kontrolisali su crveno-beli u potpunosti utakmicu, a šanse su redom promašivali Ben, Pavkov, Petrović i Ivanić. Zanimljivo, prvi udarac ka golu Borjana upućen je tek u 67. minutu, kada je pokušao Aleksić.

Konačan rezultat postavljen je u 88. minutu, kada je Mirko Ivanić iskoristio dodavanaje El Fardu Bena i postigao gol za 3:0.

Napredak je 12. na tabeli sa 26 bodova, a u narednoj rundi će se na „Krovu“ sastati sa Voždovcem. Po planu, taj meč bi trebalo da se odigra već u sredu, ali je po svemu sudeći nastavak prvenstva Super lige u ovom trenutku zbog situacije sa koronavirusom pod znakom pitanja.

Semafor 26. kola Super lige:

Crvena zvezda – Napredak 3:0 (Fernandes 22, Gavrić 53, Ivanić 88)

TSC – Radnik 2:1 (Silađi 45, Lukić 82. jedanaesterac – Jović 45+1)

Voždovac – Partizan 1:2 (Stojčev 68 – Šćekić 62, Matić 65)

Javor – Čukarički 2:2 (Petković 31. jedanaesterac, Rogač 51 – Ndiaj 44, Tedić 88)

Mladost – Inđija 2:1 (Krajišnik 29, Pavlović 85 – Čermelj 38)

Radnički (Niš) – Mačva 3:1 (Đorđević 19, Stevanović 51, Čumić 75 – Božić 22)

Spartak – Vojvodina 0:0

Proleter (NS) – Rad 5:0 (Radinović 30. jedanaesterac, Mirosavljev 51, Babić 53, Joković 66, Rušević 90)