Lazaru Vaniću pehar Šarengraskog kupa za 2019. godinu

Postavljeno: 13.05.2019

U organizaciji Plivačkog kluba Napredak, u Kruševcu je održan 9. Medjunarodni plivački miting „Šarengradski kup 2019“ koji je okupio 417 plivača iz 35 klubova iz Slovačke, Bosne i Hercegovine, Severne Makedonije i Srbije.

Takmičari Plivackog kluba Napredak osvojili su 47 medalja, od toga 15 zlatnih, 13 srebrnih i 19 bronzanih.

Najuspešniji takmičar i osvajač pehara Šarengraskog kupa za 2019. godinu je Lazar Vanić, plivač domaćeg Napretka. Pored Vanića, za najbolje plivače svojih kategorija na ovom mitingu proglašeni su Luka Jankovic i Mateja Milenović.

Stonoteniserima Palestre četiri medalje u Čačku

Na Državnom prvenstvu Specijalne Olimpijade Srbije u stonom tenisu u Čačku, predstavnici Sportskog kluba za decu i omladinu sa posebnim potrebama Palestra osvojili su četiri medalje – po dvesrebrne i bronzane.

U konkurenciji takmičara iz deset gradova-ekipa, Đulijana Dir i Goran Marić osvojile su drugo, a Saška i Saša Vujičić čevrto mesto.

– Zadovoljni smo postignutim rezultatima i već se pripremamo se za predstojeće takmičenje, Državno prvenstvo Specijalne Olimpijade Srbije u muškom fudbalu, koje će biti održano 25. maja u Jabuci kod Pančeva kaže predsednica Sportskog kluba Palesyta Mirela Milojević.