Kamp za decu i mlade obolele od šećerne bolesti na Jastrepcu

Postavljeno: 27.08.2026

Društvo za borbu protiv šećerne bolesti organizovalo je kamp za decu i mlade obolele od šećerne bolesti pod sloganom „Zdravo dete sport, znanje i podrška“ koji je okupio tridesetoro dece i mladih obolelih od šećerne bolesti

Predsednica Društva za borbu protiv šećerne bolesti prfesorka Latinka Milojević istakla je da su ovakvi kampovi važni za ovu populaciju kako bi prihvatili bolest i naučili da žive sa njom.

Učimo uz osmeh i igru. Od sedam ujutru kada kreću naše aktivnosti merenja šećera i zajedničkog određivanja doze insulina do večernjih sati svaki sekund se koristi da se uči od svojih drugara. Zahvaljujući lekarima koji sve prate uvek imamo korisne savete za sve učesnike kampa, rekla je Milojević.

Pedijatar dr Darinka Virijević brine o zdravlju učesnika kampa koji je važan za njihovo psihičko zdravlje. Deca i mladi na ovaj način mogu i druge da upoznaju sa ovim zdravstvenim problemom i prihvate šećernu bolest kao nešto sa čime se živi potpuno normalno.

Petodnevni kamp kojeg je ove godine organizovalo Društvo za borbu protiv šećerne bolesti grada Kruševca po četvrti put je održan na Jastrepcu.

Kamp je podržao Grad Kruševac.

O. M.
Foto: Printscreen YouTube RTK

Kruševac jutros među gradovima sa umerenim kvalitetom vazduha

Ostale vesti

Komentari

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

back-to-top