Fudbaleri Napretka remizirali sa Partizanom

Postavljeno: 08.05.2024

U četvrtom kolu plej – ofa Mozzart Bet Super lige Srbije podmlađeni sastav Napretka je do poslednjeg minuta vodio protiv favorizovanog Partizana, ali sun a kraju bodovi podeljeni – 3:3

U uzbudljivoj i do kraja naizvesnoj utakmici, Partizan je uspeo da osvoji bod u samom finišu. Realno, gosti, koji su pre utakmice slovili za apsolutnog favorita, su imali mnogo šansi, ali su do remija stigli u foto – finišu, uz veliku dozu sreće, kada je malerozni štoper domaćih Stevanović ugurao loptu u sopstvenu mrežu, pokušavajući da spreči pogodak.

Poveo je Partizan već u sedmom minutu: posle kornera, najbolje se pred golom Savića snašao Filipović i obradovao najvatrenije Partizanove pristalice. Ali, kao što je kapiten domaćih Bastajić najavio – predaja nije bila opcija. Izjednačenje je usledilo u 19. minutu, Tomić je idealno centrirao, Majdevac se našao na pravom mestu i savladao Jovanovića. Na 2:1 podigao je majstorski kapiten Bastajić u 26. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Krenuli su gosti u ofanzivu odmah po povratku iz svlačionice, puleni trenera Stefanovića uspešno odolevali, a onda je u 51. minutu viđen mat u dva poteza: Marjanović je sjajno izbacio Majdevca, koji se umešno oslobodio čuvara i manirom rasnog golgetera podigao na 3:1!

Finiš utakmice pripao je Beograđanima, ređale su se šanse pred Napretkovim golom, borila se lavovski podmlađena ekipa Čarapana, u kojoj u odnosu na preliminarnu fazu šampionata nije bilo sedmorice standardnih igrača, da bi Janković u 80. minutu smanjio na 3:2, a u 90. (igralo se potom još pet minuta u nadoknadi vremena) viđen je i šesti gol i – pobednika nije bilo…

A, posle utakmice, šef stručnog štaba Ivan Stefanović, koji i posle četvrte utakmice sa Partizanom ne zna za poraz, je konstatovao:

-I da smo izgubili, Napredak bi za mene bio pobednik!