Fudbaleri Napretka ispali iz Kupa

Postavljeno: 06.12.2023

Kruševljani su eliminisani u osmini finala Kupa Srbije u Vršcu

Da su iznenađenja u našem najmasovnijem takmičenju moguća videlo se i u Vršcu, u duelu tamošnjeg prvoligaša i kruševačkog superligaša. Iako su po svim parametrima Čarapani bili favoriti, dalje je prošao, apsolutno zasluženo OFK Vršac.

U prvom poluvremenu Napretkovi fudbaleri nisu stvorili ni jednu iole ozbiljniju šansu, dok su domaći u nekoliko navrata opasno pretili pred golom Savića. Mogao je tim trenera Gaćinovića do vođstva u 50. minutu, ali golman OFK Vršca Andrijanić je uspeo da ukroti udarac Đorđa Jovanovića. Ono što nije pošlo od noge gostujućim fudbalerima, jeste domaćim, u 66. minutu Milivojević je smestio jednu loptu u Napretkovu mrežu za pobedu i konačnih 1:0.

Imali su Čarapani u poslednjim trenucima utakmice šansu da stignu do izjednačenja i putnika u četvrtfinale Kupa odluče u penal seriji, ali posle slobodnog udarca Zličića, lopta je uzdrmala stativu.

Već u ponedeljak Kruševljane očekuje nova utakmica. U 18. kolu Mozzart Bet Super lige gostuju kod Vojvodine u Novom Sadu.