Evropsko prvenstvo u badmintonu: Rana eliminacija Milića

Postavljeno: 22.03.2016

Na startu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina u Lubinu (Poljska) naš reprezentativac, Kruševljanin Luka Milić, izgubio od Španca Barbada Miguela sa 21:19, 18:21, 21:18

Poznato je da sam start velikog takmičenja može da bude najteži zadatak bez obzira na protivnika. Ne malo puta veliki favoriti pokleknu baš uuvo dnom meču.

Nažalost, takvu sudbinu doživeo je naš reprezentativac Luka Milić na Evropskom prvenstvu za igrače do 17 godine koje je u ponedeljak, 21. marta, počelo u Lubinu i koje je okupilo kontinentalnu badminton elitu u ovom uzrastu.

Milić je poražen u prvom kolu šampionata od rivala koji je, barem na papiru, trebalo da bude samo usputna stanica na putu ka visokom plasmanu. Španac Barbado Miguel je slavio s 21:19, 18:21, 21:18 u meču koji je trajao čak 45 minuta i kojem je naš reprezentativac samo na mahove pokazao svoj raskošni talenat.

Iako je imao inicijativu u većem delu prvog seta Milić je u samom finišu izgubio s 21:19. U narednom setu naš reprezentativac se rano odlepio uspevši da do kraja sačuva prednost i da izjednači na 1:1. U trećem, odlučujućem, setu Milić je loše počeo. Miguel je poveo s 14:6, potom i s 17:9 i kada je izgledalo da će Španac ubedljivo da dobije ovaj period igre naš junior se trgao.

Uspeo da smanji prednost Miguela na samo dva poena razlike (18:16). Činilo se u tim trenucima da će doći do veleobrta u ovom setu, ali je za potpuni preokret ponestalo snage. Ovaj set je završen 21:18 u korist protivnika.