Velika pobeda Napretka u Senti

Postavljeno: 29.04.2021

Kruševački superligaš slavio na gostovanju favorizovanom TSC-u sa 3:1 i zabeležio petu uzastopnu pobedu u borbi za opstanak

Već nedeljama unazad Napredak je hit na superligaškim terenima. Stešnjen na tabeli u borbi za opstanak, krenuo je da niže odlične partije i rezultate i u 34. kolu Super lige osvojio je sva tri boda na teškom gostovanju TSC-u, koga je pobedio sa 3:1.

Prvih pola sata igre karakterisao je spori ritam bez previše uzbuđenja. A onda su igrači TSC-a poveli sa 1:0 u 31. minutu golom Dejana Milićevića, zaslugom i golmana Napretka Ostojića koji je nespretno reagovao. To je značilo dodatnu mobilizaciju za Kruševljane, mada u prvom poluvremenu više nije bilo golova.

Ali, u nastavku, veliki preokret. Vođstvo je izabranicima Milana Đuričića doneo rezervista Marko Bačanin evrogolom u 61. minutu, da bi osam minuta kasnije Alen Melunović još jednom potvrdio da je ove sezone u sjajnoj golgeterskoj formi. Tačku na i stavio je u 78. minutu utakmice svojim drugim golom Bačanin, za konačnih 3:1 za ekipu iz Kruševca.

Napredak je ovom pobedom, petom u nizu, nastavio korak uz korak sa Javorom i poslednja četiri kola dočekuje sa dva boda više od zone ispadanja.

Inače, u pet mečeva 34. kola Superlige Srbije ekipe koje se bore za opstanak, sa izuzetkom Rada, ostvarile su pobede. Javor je slavio u Subotici protiv Spartaka 2:0. Strelci su bili Ilić i Luković. Niški Radnički je pobedio Inđiju sa 2:0, a golove za tim sa juga Srbije postigli su Trifunović i Đuričin.

Metalac je u Gornjem Milanovcu savladao ekipu Rada sa 3:0. Strelci su bili Cvetković, koji je pogađao po jednom u oba dela meča, i Mbongu. Naposletku, Radnik je u Šapcu pobedio Mačvu sa 5:0. Makarić je postigao tri gola, jednom je precizan bio Stamenković, dok je jedan gol pripisan golmanu domaćina Gordiću.