Var i penal

Postavljeno: 06.10.2021

Iako je susret fudbalera kruševačkog Napretka i Partizana 0:1 arhiviran, među pristalicama domaćeg tima ne prestaju nagađanja o trijumfu crno-belih iz ponovljenog penala, na zahtev sudija iz var sobe.

Sve se odigralo u 7. minutu. Glavni arbitar je pokazao na belu tačku. Domaći igrač dobio je crveni karton. Rikardov šut malo reakcijom golmana Napretka i stative odlazi van gola i sudija pokazuje da nema pogotka. U međuvremenu reaguju var sudije pa Partizanov tobdžija ponavlja šut i postiže gol za tri boda.

Penal je bio.Tu dileme nema.Var je valjano obavio svoj posao i nema razloga za bilo kakvo nezadovoljstvo, osim igrom oba tima jer se igrači nisu proslavili u preostalih 83 minuta, posle dosuđenog penala.