SPORT UKRATKO: Sudimac  druga u Mađarskoj, kuglaši najzad do nove pobede…

Postavljeno: 13.02.2019

Marija Sudimac vicešampionka u Pečuju

Srpski rerezentativci osvojili su tri medalje na turniru Svetskog kupa za juniore u badmintonu u Pečuju, u Mađarskoj.

Kruševljanka Marija Sudimac je osvojila vicešampionsku titulu u ženskom singlu, izgubivši u finalu od domaće takmičarke Vivien Šandorhazi (2:0), aktuelne osvajačice bronzane medalje na Evropskom prvenstvu.

Preostale dve medalje delo su muškog, odnosno mešovitog dubla – Sergej Lukić i Mihajlo Tomić osvojili su bronzu.

Kuglaši Cara Lazara najzad do druge pobede

Kuglaši Cara Lazara zabeležili su drugu pobedu u prvenstvu Sper lige Srbije. U 13. kolu bili su bolji od ekipe Radničkog, koju su nadigrali sa 5:3, odnosno sa 3340:3301 oboreni čunj.

Najbolji rezultat u pobedničkoj ekipi ostvario je Bogdan Dramičanin, sa 591-im oborenim čunjem.

Ekipa Cara Lazara je i dalje poslednja na tabeli sa četiri boda, a ovog vikenda joj predstoji gostovanje Crvenoj zvezdi.

Sva pojačanja FK Temnić 1924

Lider prvog dela prvenstva Srpske lige Istok, Temnić 1924, u minulom prelaznom roku pojačao se sa osam novih fudbalera.

Novajlije su Marko Kolarević (Bukovik), Dejan Mašić (Rtanj), Milan Jović (Pukovac) i Nikola Milošević, Jovan Milošević i Miloš Nikolić iz kruševačkog prvoligaša Trajala, bivši golman kruševačkog Napretka Vladan Ristić, a posle šest meseci u Klub iz Varvarina se vratio Miloš Petković.