Remi Trajala za oproštaj od Prve lige

Postavljeno: 19.05.2021

U završnom kolu Prve lige Srbije, Trajal remizirao u Čačku sa Borcem, 2:2

Za kraj sezone, u Čačku su se sastale ekipe koje su i pre ove utakmice ostale bez šansi za opstanak u Prvoj ligi. U prvom poluvremenu, mreže su mirovale, da bi, tek što se u nastavku krenulo sa centra, Borac preko Dušana Kuvelića poveo sa 1:0. Već u 50. minutu Filip Bajić je udvostručio vođstvo svog tima na 2:0.

Trajal se, međutim, nije predao, što je rezultovalo golom Radosava Aleksića u 60. minutu. Izjednačenje Kruševljanima i konačnih 2:2 donosi Aleksandar Trajković, golom u 82. minutu utakmice.

„Gumari“ su sezonu završili na 15. mestu. U 34 kola zabeležili su devet pobeda, osam remija i 17 poraza, odnosno osvojili ukupno 35 boda.

Kragujevački Radnički 1923 i Kolubara iz Lazarevca osvojili su prvo, odnosno drugo mesto u ovogodišnjem prvenstvu Prve lige, sa po 69 bodova. Čak osam ekipa seli se, nakon odigrane sezone, u niži rang takmičenja. Pored Trajala, novi srpskoligaši su još i GFK Dubočica, Radnički iz Pirota, Dinamo, Borac 1926, GFK Jagodina, Zemun i kraljevačka Sloga.