Fudbaleri Napretka remizirali sa Vojvodinom

Postavljeno: 14.08.2023

U trećem kolu Mozzart Bet Super lige Srbije fudbaleri Napretka su odigrali nerešeno – 0:0 sa novosadskom Vojvodinom

Ceo bodovni plen su priželjkivali i jedni i drugi, želeći da se rehabilituju za loš start, jer u prva dva kola, ni Napredak, ni Vojvodina nisu osvojili ni bod, niti postigli gol. Nije bilo golova ni na utakmici visokog ritma pod Bagdalom i pored brojnih šansi.

Gosti su bolje krenuli, pretili u nekoliko navrata u prvih 20 minuta, ali odlično je branio Vladimir Savić, koji je dobio prednost u odnosu na imenjaka Bajića. Napredak je potom uspeo da prebaci težište igre na polovinu Lala, ali ni Đorđe Jovanović, ni Babić nisu bili precizni.

Voša je krenula u kontraofanzivu u finišu prvog dela utakmice, Malbašić i Čumić su imali izgledne šanse, ali Savić nije dozvolio da lopta završi u njegovoj mreži…

U nastavku su se smenjivali napadi, bilo je šansi na obe strane. Bilo je i varnica na terenu, srećom ne i incidenta, a „kumovao“ je tome i sudija Lazar Lukić. Iskusni internacionalac „seckao“ je igru u trenucima kada je to pogodovalo gostima, u 74. minutu prekinuo obećavajući napad Čarapana i dodatno uneo nervozu.

Novosađani su najbliži vođstvu bili u 65. minutu kada je Nikolić pogodio prečku, a Napredak je mogao do gola, možda i pobede, u 81. minutu, kada je Mršić posle kornera, poslao loptu, za malo pored gola.