Remi Napretka u Kruševcu: Protiv Zlatibora samo bod

Postavljeno: 13.09.2020

U utakmici 7. kola Linglong Superlige Srbije, fudbaleri Napretka su u Kruševcu igrali nerešeno sa Zlatiborom 1:1

I posle sedam odigranih kola Napredak ima samo jednu zabeleženu pobedu. U meč protiv Zlatibora ušao je sa imperativom pobede, koji je očiogledno opteretio igrače.

Igralo se otvoreno na obe strane, mada u prvom poluvremenu bez mnogo šansi. U nastavku, Napredak je poveo zahvaljujući Luki Milunović, koji je svoj debitanski nastup u crveno-belom dresu obeležio golom u 69. minutu utakmice.
Ipak, samo četiri minuta kasnije gol vredan osvajanja boda za Zlatibor postigao je Vasilije Janjić u 74. minutu, postavivši konačan rezultat utakice, 1:1.

Sa osvojenim bodom u ovo kolu, tek četvrtim u sezoni, Napredak je pretposlednji na tabeli. U narednom kolu, Kruševljane očekuje gostovanje ekipi Bačke u Bačkoj Topoli.

U preostalim duelima ovog popodneva Proleter i Mačva odigrali su bez golova, Mladost je u Lučanima savladala Bačku sa 2:1, dok je Javor istim rezultatom pobedio Vojvodinu.

Napredak: Ostojić, Obradović, Marinković, Kostić, Mrkić, Kočić, Mijić, Spremo, Stević, Šarac, Leković. Na klupi: Jordanov, Milovanović M, Pavićević, Milunović, Vučićević, Mršić, Milošev, Stojanović, Rašković, Milovanović N, Ćuković. Trener: Dragan Ivanović

Zlatibor: Čupić, Jezdimirović, Anđelković, Poček, Đakovac, Glišović, Miloradović, Vukić, Miličić, Janjić, Krstić. Na klupi: Stailković, Stamenković, Bjeloš, Đokić, Petronijević, Vidić, Radović, Vladić, Islamović. Trener: Predrag Ristanović