Proleter preko penala do pobede protiv Napretka

Postavljeno: 07.11.2020

Goran Stevanović pretrpeo prvi poraz na klupu Napretka koju je preuzeo pre nekoliko nedelja. U Novom Sadu, Proleter-Napredak 1:0

Ostali su bez bodova Kruševljani u 14. kolu Super lige Srbije, na stadionu Karađorđevo u Novom Sadu. Jedini gol viđen je u 50. minutu, kakda je Babić fauliran u kaznenom prostoru Napretka, da bi zatim isti igrač bio siguran egzekutor najstrože kazne.

Bili su domaćini konkretniji na ovoj utakmici, mada je i Napredak imao svojih prilika. Ipak, utisak je da su Kruševljani igrali bez prave ideje, posebno u poslednjoj trećini napada. Falilo je oštrine u tom, zadnjem pasu napada. Pojačali su ritam u završnici utakmice, ali je bilokasno da se dođe do izjednačenja.

Imali su domaći prvu priliku već u 8. mionutu, ali se pred golom Napretka nije snašao Ognjen Mitrović. U 23. minutu Milunović nije uspeo da glavom pošalje loptu u gol Proletera. U 25. minutu pokušao je Marjanović direktnim šutem iz slobodnog udarca. Priliku do postigne ultra efektan gol ne koritsti Mitrović u 37. minutu, kada neprecizno šutira makazicama na gol Napretka. Ubrzo zatim slalom Živojinovića i šut koji je i znjega proistekao zaustavlja Ostojić. Imao je Napredak šansu u 64. minutu, kada je Spremo sa 25 metara raspalio iznad prečke…

Napredak je i posle 14. kola ostao na samo dve prvenstvene pobede i sigurno je da će mu dobo doći reperezentativna pazua, posle koje 21. novembra dočekuje TSC.