Posle preokreta poraz Napretka u Nišu

Postavljeno: 26.08.2022

Već posle šest minuta Napredak je imao dva gola prednosti, ali su u nastavku fudbaleri Radničkog rezultatskim preokretom stigli do pobede sa 3:2. Vrlo brzo oba tima ostala sa po desetoricom igrača, nakon isključenja Jamkama i Bastajića. Napredak poslednji na tabeli sa smo dva boda!

Napredak je u sve težoj situaciji, jer i posle osmog odigranog superligaškog kola ima samo dva boda i na samom je dnu tabele. Posle poraza od Radničkog u Nišu sa 3:2, šef stručnog štaba Napretka Dušan Đorđević dao je kratak komentar:

– Posle vođstva od 2:0 i sa igračem više smo se bez velike potrebe povukli. Ja mislim da crveni karton dosuđen Bastajiću nije postojao, ali to je sada već prošlost. Zbog silnih bolesti i virusa među igračima nismo izdržali do kraja i ostaje da čestitam Radničkom na pobedi.

Prvo poluvreme donelo je puno uzbuđenja i – rano vođstvo Napretka, koji je već posle šest minuta igre imao prednost od 2:0. Kruševljani su poveli u petom minutu golom Krstića iz odlično izvedenog slobodnog udaraca, kome je prethodio prekrašaj zbog kojeg je Nigerijac Mbouri Jamkam kažnjen crvenim kartonom. Sa igračem više, Napredak već u šestom minutu dolazi i do drugog gola, kada se Bastajić pored Aksentijevića izborio za loptu i preciznim udarcem matirao Stevanovića.

Međutim, već u 12. minutu i igrač Napretka Bastajić biva isključen, nakon što je laktom udario u vrat Aksentijevića i zaradio crveni karton. Radnički kasimalno pojačava napad, što rezultira golom Saše Marjanovića, upravo bivšeg igrača Napretka, u 27. minutu. Šansi je bilo još na obe strane, a najbolju za Napredak ne koristi Mićin koji u sudijskoj nadoknadi pogađa stativu.

Do punog rezultatskoj preokreta dolazi u drugom poluvremenu. U 55. minutu Marjanović se po drugi put upisuje u strelce i posle centaršuta iz kornera glavom pogađa za 2:2. Nikola Štulić u 80. minutu donosi pobedu Nišlijama, tako što iz neposredne blizine loptu kojom ga je poslužio Stajić uputio u gol Napretka.

Prvenstvo se nastavlja utakmicama već u utorak. U devetom kolu, u Kruševcu gostuje Mladost GAT iz Novog Sada. Napredak je na tabeli poslednji sa samo dva boda.