Poraz Napretka, Trajala i Trstenika PPT

Postavljeno: 16.08.2020

Fudbaleri Inđije pobedili su na svom terenu ekipu Napretka sa 1:0, u utakmici četvrtog kola Super lige Srbije. Trajal otvorio sezonu Prve lige porazom od Zemuna sa 3:1, a Trstenik PPT poražen u prvom kolu Srpske lige u Prahovu od Dinama sa 3:0

Ova subota nije bila uspešna za kruševačke predstavnike u dva najviša domaća fudbalska ligaška takmičenja, a nesupešni su bili i fudbaleri Trstenika PPT na otvaranju Srpske lige Istok.

Inđija je upisala prvu pobedu u novoj sezoni, a gol vredan tri boda postigao je Miljan Ilić iz penala u 25. minutu, posle koga su mreže mirovale sve do kraja utakmice. Oba tima posle četiri odigrana kola imaju po tri boda.

Napredak se tokom leta pripremao za narednu sezonu i finansijski oporavljao od prethodne, a to očigledno nije bilo dovoljno dobro. Kruševljani imaju samo tri osvojena boda iz četiri kola, što nikako nije za pohvalu u ligi koja bi do samog kraja trebalo da bude izjednačena, posebno u borbi za opstanak.

Napredak u sledećem kolu dočekuje Vojvodinu.

Poraz je pretrpeo i Trajal na startu nove sezone Prve lige Srbije. Zemun ga je na svom terenu pobedio sa 3:1. Odolevali su „gumari“ do 40. minuta, kada je njihovu mrežu načeo Avrić. Tri minuta kasnije Ristović je povisio na 2:0 i tim se rezultatom otišlo na odmor. Petrović je utakmicu rešio u 82. minutu kada su domaći stigli do tri gola prednosti, da bi u samoj završnici utakmice kapiten gostiju Milan Gašić postigao počasni gol za Trajal.

U idućem kolu Trajal igra i prvu utakmcu ove sezone u Kruševcu, protiv Loznice.

Neuspešni su bili i fudbaleri Trstenika PPT na otvaranju novog prvenstva Srpske lige Istok. Njih je u Pragovu Dinamo pobedio sa 3:0 (2:0).