Novi trijumf Trayalovih fubalera

Postavljeno: 18.08.2023

U drugom kolu Srpske lige Istok Gumari su pobedili na domaćem terenu Vlasinu sa 2:0

Bez obzira na visoku temperaturu u prvom poluvremenu visoki ritam i dosta šansi pred oba gola. Pretili su više i češće fudbaleri Trayala, ali gosti su imali dva klasična zicera, prvi u šestom, drugi u 23. minutu, međutim, fantastičnim intervencijama uspeo je da sačuva mrežu mladi golman Jovanović.

Gumari su stigli do vođstva u 15. minutu. Idealno je Radivojević uposlio Nikolića, koji je imao otvoren put ka golu, zaobišao čuvara gostujuće mreže i pogodio – 1:0. Pretili su potom Radivojević, Đurović, Punoševac, Gogić, ali na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću domaćih.

U nastavku su viđena dva penala u korist Gumara. Prvi Đurović nije realizovao (62. minut), ali je bio precizan u 82. i „potpisao“ drugu prvenstvenu pobedu.