Neočekivani poraz Trajala od Radničkog

Postavljeno: 11.04.2021

U 27. kolu Prve lige Srbije, „gumari“ doživeli i 12. poraz ove sezone, od ekipe sa začelja tabele za koju su mnogi već konstatovali da je jednom nogom u Srpskoj ligi

Najpre je Trajal neočekivano izgubio bodove u Kruševcu od Kolubare, zatim osvojio samo jedan protiv poslednjeplasirane Sloge, da bi na kraju pretrpeo poraz i od Radničkog iz Sremske Mitrovice u utakmici u kojoj je sve osim pobede predstvaljalo nedopustivi luksuz.

Vodeći gol za gostujući tim postigao je Dejan Jankovič u 42. minutu. Tim rezultatom se i otišlo na odmor. Svi napori fudbalera Trajala da dođu makar do izjednačenja nisu dali rezultat, a gosti su to iskoristili da u samoj završnici utakmice, u 90. minutu, dupliraju prednost za konačnih 2:0. Utakmicu su nakon toga završili sa igračem manje, pošto je Nikola Rakić zaradio crveni karton, pošto je prethodno čak pet njegovih saigrača kažnjeno žutim kartonom.

Poraz je fudbalere Trajala vratio u tzv. zonu ispadanja, s obzirom da su sa 33 boda sada 11. na tabeli. Predstoji im gostovanje beogradskom IMT-u, koji je trenutno šesti na tabeli.