Napretku samo bod protiv Novog Pazara

Postavljeno: 21.10.2021

U 14. kolu Super lige Srbije u Kruševcu su Napredak i poslednjeplasirani na tabeli Novi Pazar podelili bodove, igrajući nerešeno 1:1 u utakmici u kojoj je domaći tim od desetog minuta igrao sa fudbalerom više

Bila je to čitavih 70 minuta prava fudbalska uspavanka, bez ijednog šuta upućenog u okviru gola na obe strane, što se ne dešava baš tako često na fudbalskim terenima. Imao je Napredak ofanzivu – uostalom već od desetog minuta igrao je sa fudbalerom više jer je Nemanja Mladenović zbog prekršaja nad Spremom zaradio direktni crveni karton – ali jalovu, dok su se gosti prevashodno okrenuli ka odbrani, nadajući se da bi iz nekog kontranapada mogli da ugroze gol Kruševljana.

I u tom, 70. minutu, Stefan Lončar uspeva da iznenadi do tog trenutka potpuno besposlenog golmana Napretka Vasiljevića, ciljajući milimetarski precizno, iako sa zavidne udaljenosti, u sam donji levi ugao gola. Poveli su gosti sa 1:0.

Izjednačenje je Napretku doneo Petar Kunić deset minuta kasnije, uz mnogo sreće. Šutirao je glavom, a golman Novog Pazara krajnje nespretno reagovao, dozvolivši da mu lopta prođe kroz ruke i noge i nekako pređe gol liniju. Ipak, golu se u zube ne gleda…

Utakmica je produžena za pet minuta i upravo su u tom periodu oba tima imali izgledne prilike za gol, ali ih Ratković u 91. i Kunić u 94. minutu nisu iskoristili, pa je utakmica završena rezultatom 1:1. Baležimo još i da je u samoj završnici crveni karton dobio i pomoćni trener gostujuće ekipe.

U narednom, poslednjem oktobarskom kolu, Napredak gostuje u Gornjem Milanovcu ekipi Metalca.