Napredak pobedio Mladost: Kad je teško – Melunović

Postavljeno: 15.05.2021

Napredak je obezbedio opstanak pobedom protiv Mladosti sa 2:0. Oba pogotka za Kruševljane, koji sada imaju 50 bodova, postigao je Alen Melunović, po jedan u svakom poluvremenu. Trijumf Kruševljana mogao je da bude i ubedljiviji, ali je Melunović promašio penal na početku drugog dela igre kada je pogodio stativu iz penala

Dileme više nema: Napredak će i sledeću sezonu igrati u Super ligi. U Kruševcu je zabeležio važnu pobedu, 14. u prvenstvu, kojom je istovrmeno i obezbedio opstanak, bez obzira na ishod poslednjeg meča koji igra sledeće srede.

Tri su ključna momenta na ovoj utakmici. U završnici prvog poluvremena Melunović daje gol za Napredak. Sjajno je skočio na drugoj stativi posle centaršuta. Samo minut ranije nije Kruševljanima dosuđen penal, ali im to sada ne smetalo toliko.

Drugo poluvreme napredak je odigrao mnogo odlučnije i bolje, sa više prilika za gol. Najbolju je imao Melunović, kada je  u 50. minutu iz penala pogodio levu stativu gola Mladosti i propustio veliku šansu da udvostruči prednost svog tima.

Ipak, Napretkova inicijatica i ofanziva uskoro su se isplatili. U 71. minutu Melunović se iskupio za stativu iz penala. Čečarić je namestio gol centaršutem na prvu stativu sa desne strane, Melunović je podmetnuo nogu i pogodio pod prečku, za konačnih 2:0 za  Napredak.

Napredak je ovom pobedom i definitivno obezbedio opstanak u Super ligi, a u poslednjem kolu ovog prvenstva iduće srede gostuje Novom Pazaru, koji će utakmicu igrati pod imperativom pobede ako želi da takođe ostane u eliti. Napredak je svoje brige prebrinuo!

Superliga 37. kolo:

Napredak – Mladost 2:0 (1:0), (Melunović 43, 71)

Inđija – Proleter 0:5 (0:3), (Živojinović 9, 65, Leandro 41, Ilić 45+2, Knežević 47)

Javor – Čukarički 1:2 (0:0), (Luković 90+3 – Baić 60, Čolović 90)

Metalac – Novi Pazar 1:1 (1:0), (Cvetković 37 – Tomić 72)

Rad – Mačva 7:1 (4:0), (Stojisavljević 8, Kaluđerović 32, 58, Tučević 38, Novaković 43, Mladenović 46, Lazarević 84 – Obrovac 89)

Zlatibor – Radnički Niš 0:0 (0:0), 16.00 Partizan – Voždovac

Petak:

Radnik – TSC 0:3 (0:0), (Stanojev 54, Tumbasević 78, Zec 82)

Vojvodina – Spartak 1:1 (0:1), (Mrkaić 75 – Tufegdžić 13)

Bačka – Crvena zvezda 0:5 (0:4), (Pavkov 15, Gavrić 25, 36, Petrović 32, Ivanić 86)